Nawozy Intermag


                Klienci naszej szkółki krzewów często pytają: czym nawozicie rośliny ozdobne, że są takie ładne i zdrowe? Korzystamy oczywiście z profesjonalnych nawozów szkółkarskich, których trudno znaleźć w ofercie marketów i dużych centrów ogrodniczych. Tam jest mnóstwo nawozów, których niestety żaden szkółkarz nie używa. Jak trudno w takich miejscach dokonać właściwego wyboru chyba każdy wie.

          Dlatego u nas, oferujemy nawozy tylko wybranych producentów, których produkty używamy w naszej szkółce. Od czterech lat testowaliśmy na  krzewach jakość i efektywność nawozów stosowanych w szkółkarstwie. Ostatecznie zdecydowaliśmy, się na nawozy firmy Intermag, charakteryzujące się właściwą relacją ceny do jakości.
            Aby zapewnić Państwu konkurencyjne ceny tych nawozów, nie korzystamy z pośredników oraz hurtowni ogrodniczych, ale sprowadzamy je bezpośrednio od producenta. Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru oraz zasad stosowania oferowanych nawozów.

Nawozy długodziałające
Nawozy długodziałające

HORTIFORM nawozy długo działające ( do 6 miesięcy)
                    Nawozy tej grupy są najczęściej stosowane w naszej szkółce krzewów. Posiadają kompletny zestaw składników pokarmowych wraz z mikro i makroelementami, które powodują prawidłowy wzrost oraz wybarwienie roślin. Składniki zawarte w nawozie Hortiform uwalniają się powoli, w zależności od temperatury oraz wilgotności podłoża. Dzięki temu nawóz nie jest wypłukiwany przez deszcze, a roślina pobiera składniki przez długi czas w zależności od potrzeb. Ten efekt uzyskano dzięki zastosowaniu azotu w formie ureaformu, który spowalnia jego działanie.
Nawóz stosujemy tylko jeden raz w sezonie wegetacyjnym, najlepiej w marcu wprzed rozpoczęciem wegetacji w dawce:
• Rośliny młode - (do 2 lat ) - 40 g/m2 ( 4 łyżki stołowe)
• Rośliny starsze - 60 g/m2( 6 łyżek stołowych)
Przy przygotowaniu podłoża stosować 20g (2 łyżki stołowe) nawozu na 10 litrów podłoża i dokładnie wymieszać.

Agrofoska
Agrofoska

Floramix – nawozy płynne i granulowane
                      Nawozy o szerokim zastosowaniu i różnej zawartości składników NPK wraz mikroskładnikami pokarmowymi w formie płynnej ( używane w formie oprysków lub podlewania) oraz granulowanej do nawożenia pogłównego. Zawierają różne  składniki  pokarmowe w ilościach dostosowanych do potrzeb konkretnych roślin i warunków glebowych. Najlepszy efekt daje kilkukrotne w ciągu roku stosowanie na przemian nawożenia pogłównego wraz z nawożeniem dolistnym.

 

Nawóz stymulująco-odżywczy
Nawóz stymulująco-odżywczy

ACTIVE-GREEN® Kompleks Stymulująco-Odżywczy
           To grupa nawozów o unikatowej formule polegającej na połączeniu, wyciągu z alg morskich, witamin, schelatowanych mikroelementów, aminokwasów i tytanu łatwo przyswajalnego dla roślin. Dzięki tym właściwościom rośliny posiadają odporność na niekorzystne warunki uprawy ( susza, choroby, uszkodzenia przez szkodniki, brak lub nadmiar światła), łatwo się regenerują, dzięki temu osiągają duże przyrosty oraz zdrowy wygląd ( wybarwienie kwiatów, liści, igieł). Nawóz stosujemy 2-3 krotnie w okresie wegetacji od 50g do 80g/m kw. w zależności od gatunku rośliny.