Aktualności


Tuja Szmaragd
Tuja Szmaragd
05.09.2018

Wiadomość

Tuje żytwopłotowe dostępne w ofercie wiosennej z gruntu:

1. Tuja Szmaragd (balot) dostępna jest w wymiarch od 70+ cm  - 8 zł, 80+ cm 10 zł, 90+ cm 12 zł, 100 +cm  15 zł, 110- 120 cm  18 zł

2. Tuja Brabant ( balot) wys. 160 cm cena 15 zł ( promocja)

3. Jałowiec Blue Arrow ( balot) wys. 110 - 120 cm 15 zł

Posiadamy również duże ilosci tuji Szmaragd w poj. 3 l wys. 50  cm w cenie 6 zł.

Drzewka owocowe
Drzewka owocowe
06.04.2018

Drzewka owocowe

Macie w planie zakup drzewek owocowych? Nie zwlekajcie z decyzją, teraz jest najlepsza pora na posadzenie. Korzenie drzew owocowych właśnie puszczają nowe przyrosty. Dzięki temu błyskawicznie  ukorzeniają się po posadzeniu na miejsce stałe. W ofercie posiadamy: Jabłonie ( Papierówka, Early Geneva, Julia, Piros, Hannna, Koksa pom., Szampion, Jonagared, Topaz, Rubinola, Florina, Elise, szara Reneta, Malinówka.

Objawy suszy fizjologicznej
Objawy suszy fizjologicznej
26.02.2018

Wiadomość

Chrońmy różaneczniki !!! Słońce i mróz to złe warunki do przetrwania różaneczników. Koniec zimy i początek wiosny to czas krytyczny dla tych roślin. Zielone, grube liście oddychają cały rok. Gdy korzeń jest zmrożony roślina nie ma skąd pobrać wody, a wiosenne słońce powoduje jej wyparowanie z liści . Dlatego musimy chronić różaneczniki nie tyle przed mrozem co przed słońcem. Do tego celu należy użyć np. włókniny, siatki cieniującej lub zwykłych gałęzi świerka lub sosny (nigdy foli itp. materiałów). Podobne zjawisko suszy fizjologicznej możemy zaobserwować na bukszpanie. Chrońmy go również o tej porze roku przed słońcem.

18.02.2018

Wiadomość

Promocja!!! Jałowiec Blue Arrow wysokość 130 - 140 cm cena 15 zł , kopany z gruntu, doskonały na żywopłoty.

Tuja Szmaragd
Tuja Szmaragd
04.09.2017

Tuja Szmaragd

Tuja Szmaragd 45 - 50 cm w doniczce 3l cena 6 zł.   Rozpoczniemy również sprzedaż tuji Szmaragd kopanej z gruntu, w rozmiarach , 70+ cm 8 zł, 80+ cm 10 zł, 90+ cm 13 zł, 100-110 cm 16 zł.

Oczar
Oczar
25.02.2016

Wiadomość

Pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. Kwitnace oczary zapraszają do odwiedzenia szkółki. Tylko o tej porze roku te  krzewy wygladają tak okazale.  

Jałowiec Blue Star w zimowej szacie
Jałowiec Blue Star w zimowej szacie
15.01.2016

Blog

Ogrodowe to i owo - Blog na temat ogrodów, roślin, towarów ogrodniczych, handlu roślinami ozdobnymi.

Nawóz długo działajacy
Nawóz długo działajacy
21.03.2015

Nawozy Intermag

Naszym klientom polecamy nawozy uznanej na rynku polskiej firmy Intermag. Oferujemy nawozy długo działające serii Hortiform, garnulowane i płynne  Floramix oraz w formule ACTIVE-GREEN® zawierające pełny zestaw skladników NPK z mikroelementami, dostosowanych do wybranej grupy roślin.

18.01.2015

Wiadomość

Rozpoczęliśmy wyprzedaż krzewów po promocyjnych cenach ( obniżka 50%). Są to pełnowartościowe krzewy ( w cenie 4 lub 5 zł/szt)z końcówek serii, które należy wysadzić do gruntu lub do większych doniczek. Przykładowe zdjęcia oferowanych krzewów na naszej stronie  Facebooku. Jeśli uznają Państwo, że warto, zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a.

07.03.2014

Wiosenne opryski

            Warunki pogodowe umożliwiają już zastosowanie oprysku  na  drzewach owocowych i iglakach preparatem  Promanal 60 EC, który oparty na bazie oleju parafinowego, służy do zwalczania czerwców, przędziorków i ochojników. Olej parafinowy tworząc nieprzepuszczalną powłokę na będących w stadium zimowania szkodnikach, powoduje ich uduszenie się.  Zabieg należy wykonywać w okresie bezlistnym w okresie wiosennego ocieplenia gdy temperatura osiągnie około +10 stopni. Pamiętajmy, że to najbardziej skuteczny zabieg w walce z przędziorkiem.

Azalia japońska
Azalia japońska
04.05.2014

Wiadomość

                Z początkiem maja rozkwitły azalie japońskie, a wkrótce zakwitną również wielkokwiatowe. Oferujemy wiele odmian azalii japońskich, wielkokwiatowych oraz różaneczników. W szczególności polecamy azalie wielkokwiatowe, które doskonale radzą sobie w klimacie południowo-wschodniej Polski. W ofercie posiadamy również różanecznik Helsinki University i Nova Zembla ( kol. różowy i czerwony), odmiany wyjatkowo odporne na mróz.

Jodła koreańska Siberlocke
Jodła koreańska Siberlocke
01.06.2014

Wiadomość

               Miesiąc czerwiec to okres, gdy rośliny ozdobne zachwycają swym wyglądem. Iglaki prezentują  świerze przyrosty, a rośliny liściaste takie jak róże, jaśminy, krzewuszki, żylistki, wiciokrzewy, powojniki i wiele innych bylin i traw prezentują swe kwiatostany. Zapraszamy do odwiedzenia naszej  szkółki.

Magnolia Susan
Magnolia Susan
28.03.2014

Wiadomość

                Zakwitły już forsycje, białym kwiatem obsypały się perisy japońskie. Wkrótce urzekną swym pięknem olbrzymie kwiaty magnolii. W naszej ofercie posiadamy odmiany: Galaxy, Rustica Rubra, Nigra, Susan, Heavan Scent, Rosea. Magnolie sprzedajemy w pojemnikach 3 i 5 litrowych w cenie 28 zł oraz 32 zł. Zapraszamy.

22.04.2014

Wyprzedaż

Wyprzedaż bratków ogrodowych - doniczka 9cm, 10 kolorów, cena 1 zł/szt.

02.01.2014

Nowy punkt sprzedaży

               Informujemy, że od wiosny 2014 sprzedaż krzewów ozdobnych będzie odbywać się bezpośrednio w siedzibie firmy i szkółki w miejscowości Teptiuków 47, około 60 metrów od starego punktu sprzedaży i od drogi krajowej nr 74.

Hortensja ogrodowa
Hortensja ogrodowa
16.11.2013

Zima w ogrodach

                 Rośliny są już gotowe do nadejścia zimy. Opadły liście, niektóre iglaki zbrunatniały. Nie martwmy się ich wyglądem. To naturalny proces przed nadejściem zimy. Nie zapomnijmy okryć przed nadejściem tęgich mrozów takich roślin jak: rododendrony, perisy, hortensje ogrodowe, wrzosy, ogniki, azalie japońskie, niektóre gatunki traw ozdobnych, ostrokrzewy, laurowiśnie, róże w szczególności pienne. Do tego celu najlepiej użyć gałęzi świerka, sosny oraz włókniny białej zimowej. W razie wątpliwości jak zabezpieczyć rośliny na zimę proszę zapytania kierować na skrzynkę pocztową.  Chętnie pomożemy.

16.09.2013

Tuja Szmaragd

Rozpoczeliśmy sprzedaż tuji Szmaragd z własnej szkółki kopanej z gruntu .